Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
تنها نرم افزاری که دارای تاییدیه رسمی به شماره 08 - 62 - 101 از وزارت آموزش و پرورش می باشد. مرکز پشتیبانی

ریاضی اول دبیرستان

ریاضیدان خبره (سال اول دبیرستان)

تنها نرم افزار ریاضی ایرانی

 

نرم افزاری که با استفاده از پرسش و پاسخ ذهن کاربر را آماده پذیرش هرگونه مطلب کرده و به یادگیری آن کمک میکند.

با این نرم افزار به عنوان یک دانش آموز مبتدی شروع به کار کنید و به عنوان یک دانش آموز ممتاز آن را به اتمام برسانید.

ویرایش جدید این نرم افزار بر اساس کتاب جدید التالیف می باشد.

بخش متن پویا :

در این بخش از برنامه، تمامی متون درس بصورت کاملا تعاملی و پویا از هم تفکیک شده است. این بخش تمامی درس ها را در سطحی بالاتر از سطح کتاب های آموزشی ارائه داده است :

مجموعه ها

چند جمله ایها و اتحاد ها :

رسم تابع درجه دوم

شکل بالا نمائی از صفحات متن پویا می باشد.

دکــمه نمایانــگر نکته مــی باشد. با کلیک بر روی این دکـمه صفـحــه ای جدید بــاز می گردد که نکته ای در مورد مطلبی خاص به شما ارائه می نماید.

در این قسمت علاوه بر متن نکته مورد نظر، یک فیلد برای نظر سنجی کاربران در مورد نکته نیز می باشد که بعداً در اتصال کاربر به سایت بطور خودکار این اطلاعات از کاربران دریافت شده تا به این ترتیب از نظر کاربران درمورد بهبود بخشیدن به این نکات استفاده شود. همچنین در قسمت زیرین آن متنی شامل تعداد دفعات مشاهده این نکات موجود می باشد :

نکات اضافی در درس

در تمام صفحات متن درس بعد از توضیح هر مبحث یک مثال برای توجیه بیشتر دانش آموز آورده شده است.

همچنین بعد از ذکر مثال، تمرینی در مورد همان مبحث قرار دارد. تمرین ها به صورت تستی می باشند و کاربر با حل هر تمرین امتیاز خاصی را به دست می آورد که این امتیازات اساس رنگ بندی این قسمت از برنامه می باشد (هر امتیاز یک رنگ خاص دارد) و همچنین تاثیر بسزایی در نمودارهایی که در پایان هر بخش برای آگاهی دادن از پیشرفت کار دانش آموزان طراحی شده است، خواهد داشت :

تمرین های متعدد  

تمرین های غیر تکراری  

تمرین های غیر تکراری   

برای هر تمرین زمانی در نظر گرفته شده است. هرچه کاربردر مدت زمان کمتری تمرین را حل کند، امتیاز بیشتری را کسب می کند و در صورت طولانی بودن زمان، از امتیاز وی کسر می گردد.

نکته قابل توجه در مورد سوالات، تکراری نبودن سوالات می باشد. به طوریکه در هر بار باز کردن قسمت تمرین، سوالی دیگر با مقادیری دیگر نمایش داده می شود :

سوالات مجموعه اعداد

تمرین های غیر تکراری و نامحدود

لازم به ذکر است که در پایان هر بخش، اگر کاربر امتیاز تعیین شده توسط برنامه را کسب نکرده باشد قادر به استفاده از بخشهای بعدی نمی باشد.

نکته مهم : کاربرانی که از یکی از بخشهای متن پویا امتیاز لازم را کسب نکنند، مجاز به استفاده از قسمت حل کننده مسائل آن بخش
نمی باشند.

از قابلیت های دیگر این متن پویا می توان به ارائه مثال های متفاوت اشاره کرد. بدین ترتیب که در بخش هایی از برنامه با هر بار اجرای برنامه و در بخش هایی دیگر با هر بار کلیک کردن بر روی یک دکمه، مثال متفاوتی را مشاهده خواهید کرد. با این کار تلاش شده است تا از خستگی تکرار یک مثال جلوگیری شود و علاوه بر آن دانش آموزان را با دنیای وسیعتری از کاربردهای یک قانون ریاضی آشنا کنیم :

مثال های متعدد

برای مثال شرح یکی از فصل های متن درس را در اینجا آورده ایم :

         محورهای مختصات :

در این فصل اندازه جبری، محورهای مختصات یک بعدی و دو بعدی، طول و شیب پاره خط و... آموزش داده شده است :

طریقه رسم نمودار معادله خط

علاوه بر این در ویرایش دانش آموز ممتاز مطالبی بیشتر و کاملتر از جمله خط های خاص، چهار ضلعی های خاص و ... و همچنین نکات تستی بیشتر و کامل تر در مورد کلیه مطالب عنوان شده است.

یکی از قابلیت های بارز این نرم افزار قسمت ترسیم آن می باشد، بدین منظور که هر کاربر با توجه به نیاز می تواند محور مورد نظر خود را رسم کند. این ترسیم ها شامل محورهای یک بعدی و دو بعدی می باشند.

در دستگاه دو بعدی دانش آموز قادر به ترسیم نمودارهای قدر مطلقی، سهمی، جزء صحیح، مثلثاتی و... می باشد. حتی می تواند نمودارهای پیشرفته را نیز بدون هیچگونه خطایی ترسیم نماید :

این نرم افزار دارای 'ToolTip' می باشد،  بدین صورت که بعد از رسم هر نمودار تنها با قرار دادن نشانگر ماوس روی آن می توانید معادله نمودار رسم شده را ببینید. لازم به ذکر است اگر نشانگر ماوس روی نمودار نباشد معادله آن قابل دیدن نیست مانند شکل زیر :

رسم معادله سینوسی

رسم هرگونه معادله

رسم انواع معادلات سینوسی

با کلیک بر روی  پنجره ای باز می گردد که در آن می توان معادله مورد نظر را وارد کرد.

همچنین در این پنجره شاهد تنظیماتی برای رنگ محور ها، رنگ نمودار، رنگ درجه ها و همچنین ضخامت نمودار، رنگ زمینه ها و شبکه چهارخانه ای و ... می باشید.

در قسمت بالایی این پنجره قسمتی برای وارد کردن معادله مورد نظر جهت رسم آن می باشد. در این قسمت چنانچه اشکالی در معادله باشد، در کنار آن پیغامی جهت تصحیح عبارت و یا معادله وارد شده به کاربر نشان داده می شود :

تنظیمات صفحه مختصات

در شکل بالا پیغام خطا را برای اضافه بودن عمل + ( جمع ) در پایان معادله مشاهده می نمائید.

برای مثالی دیگر، استفاده از نمودار ون در درس مجموعه ها را شرح می دهیم. این نمودار علاوه برآنکه برای توضیح اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها مورد استفاده قرار گرفته است، با در اختیار قرار دادن فرصت کار کردن با اشکال به دانش آموزان، به آنها کمک خواهد کرد تا به درک درستی از اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها برسند و پاسخ سوالات خود را بیابند :

نمودار ون

اجتماع و اشتراک

در این نمودار دانش آموزان قادر خواهند بود اشکالی که معرف مجموعه ها می باشند را حرکت داده و بعد از رسیدن به ناحیه دلخواه، برای درک اینکه ناحیه مورد نظر حاصل اجتماع و اشتراک کدام مجموعه هاست، بر روی آن کلیک راست کنند و پاسخ را در پایین نمودار مشاهده کنند. ما برای جلوگیری از حفظ کردن پاسخ برخی سوالات توسط دانش آموزان بی آنکه مطلب را به خوبی درک کرده باشند نیز از نمودار ون استفاده کرده ایم. بدین ترتیب که بعد از توضیح هر یک از مطالب اجتماع، اشتراک و تفاضل برای یافتن پاسخ برخی قوانین ( مثلا اینکه حاصل اجتماع یک مجموعه و مجموعه مرجع، همیشه برابر است با مجموعه مرجع ) فرصت استفاده از نمودار ون را در اختیار دانش آموزان قرار داده ایم تا هر یک با کار کردن با اشکال پاسخ را مشاهده کنند و با رسیدن به درک درستی از مطلب، هرگز آن را از خاطر نبرند.

از قابلیت های مهم دیگر برنامه امکان افزودن یک متن در قالب نکته، یادداشت و یا... توسط دانش آموز در هر صفحه از جزوه و ذخیره آن در همان صفحه می باشد :

اضافه کردن نکته در هر جایی از صفحه

اضافه کردن مطلب به درس

ایجاد یک نکته توسط کاربر

توجه داشته باشید که باید سوالات را به ترتیب پاسخ دهید زیرا اگر در سوالی مانند عکس پایین چند کادر برای پاسخگویی داشته باشیم بعد از پاسخگویی صحیح به اولین سوال کادر دوم فعال میگردد در غیر اینصورت دانش آموز مجاز به پاسخگویی باقی سوالات نمی باشد در نتیجه اجازه دسترسی به صفحه بعدی را ندارد :

اجتماع و اشتراک

برخی سوالات در بخش مجموعه ها دارای پاسخ مستقیم نمی باشند :

پاسخ این سوالات بعد از ذکر آنها در طول جزوه وجود خواهد داشت با این شیوه تلاش شده  است تا با درگیری ذهن کاربر نسبت به مسئله مطرح  شده، میزان یادگیری و علاقه مندی کاربر را افزایش دهیم.

دانــش آمــوزان علاقه مند :

در متن جزوه کادرهایی با عنوان دانش آموز علاقه مند وجود دارد که مطالب ذکر شده در آنها فراتر از متن درس بوده و تنها برای اطلاعات بیشتر کاربر آورده شده است :

نکات برای دانش آموزان ممتاز

مطالب بالاتر از سطح کتاب

نمودار امتیازات :

بعد از پایان هر فصل امتیازات کسب شده از حل تمارین هر بخش همچنین زمانی را که شما صرف کرده اید تا یک فصل را بطور کامل مطالعه کنید برای شما نمایش داده می شود.

برای مشاهده بخش حــل کننده مسائل اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده جزئیات بیشتر بخش قابلیتــهای برنامه اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده ليست قابليت های برنامه رياضيــدان خبره اینجا کليک کنيد.

 

برای مشاهده لیست قیمت ویرایش های این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

برای دانلود نسخه رایگان نرم افزار ریاضیدان خبره (اول دبیرستان) اینجا کلیک کنید.

(توجه داشته باشید که نسخه رایگان نرم افزار ریاضیدان خبره به منظور آشنایی شما با این نرم افزار می باشد. در این نسخه (نسخه رایگان) شما تنها اجازه دسترسی و استفاده از یک بخش از آن را دارید. (یک بخش از قسمت متن تعاملی و قسمت حل کننده مسائل مربوط به همان بخش) در صورت تمایل برای خرید این نرم افزار می توانید آن را سفارش دهید تا ما آن را برای شما با پست سفارشی ارسال کنیم.)

 برای مشاهده نحوه خرید نرم افزار اینجا کلیک کنید.

در صورتیکه هرگونه سوالی در مورد این نرم افزار دارید می توانید اینجا مطرح کنید تا سریعاً پاسخ خود را دریافت نمائید، البته بهتر است ابتدا صفحه سوالهای متداول درباره نرم افزار ریاضیدان خبره را بخوانید.

 

Skip Navigation Links.
Skip Navigation Links

«کليه حقوق محفوظ و متعلق به شركت نرم افزاری شبيه سازان منطق می‌باشد»